لطفا صبر کنید ...

فلسفه درجات فامیلی
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1401/01/23، آخرین بروزرسانی: 1401/01/23 ساعت 04:26 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

بسیاری از ما روزانه می شنویم که فلانی فامیل درجه یک و دیگری فامیل درجه 2 و یا یکی دیگر فامیل دور است ولی شاید درک کاملی از این ارتباطات نداشته باشیم. در صورتی که شما هم در لابه لای درجات فامیلی سردرگم شده اید با ما در این نوشتار همراه شوید.

بسیاری از ما روزانه با مفاهیمی چون فلانی فامیل دور است و دیگری فامیل نزدیک روبرو می شویم و شاید فلسفه این نام گذاری ها را ندانیم. شجره نامه ها یکی از بهترین ابزارها برای درک روابط فامیلی هستند لذا شما می توانید با بکارگیری فرمول زیر، درجات فامیلی را شناسایی کنید.

در ابتدا و پیش از شروع، خود را در شجره نامه بیابید. 

توجه داشته باشید که نوع درجات و نام گذاری ارتباط ها با توجه به موقعیت شما در شجره نامه متفاوت است. به عنوان مثال اگر فردی برای شما عمو است، برای دیگر ممکن است دایی باشد.

فلسفه درجات فامیلی در شجره نامه ها

فرمول درجات فامیلی:

  • تمام نسل های زیرین شما، خانواده شما هستند
  • تمام نسل های هم سطح و یک نسل بالایی در شاخه شما، فامیل های درجه یک و نزدیک شما (معمولا خانواده خونی شما) هستند.
  • همه والدین 2 نسل بالاتر از شما، فامیل های جدی درجه 2 شما هستند و به همین صورت فامیل های درجات دیگر ولی فرزندان آن ها، فامیل های دور شما هستند.
  • فرزندان والدینی که شما یا پدران شما هرگز ندیده اند (مانند 3 یا 4 نسل بالاتر از شما)، همگی فامیل های بسیار دور شما هستند.

در صورتی که با استفاده از روش فوق همچنان نمی توانید نوع ارتباط فامیلی خود را مشخص کنید، با ما در بخش نظرات در ذیل این نوشتار همراه باشید تا به همراه یکدیگر ارتباط مورد نظر شما را کشف کنیم.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.