لطفا صبر کنید ...

نحوه صحیح ورود فرزندان زمانی که بیش از یک همسر برای نسلی وجود دارد
دسته بندی: آموزش ها، تاریخ انتشار: 1399/12/01، آخرین بروزرسانی: 1401/01/18 ساعت 03:41 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

یکی از پیچیدگی های یک شجره نامه بحث چند همسری هست. چند همسری به خودی خود پبچیده نیست ولی زمانی که نوبت به فرزندان میرسد، ممکن است دچار سردرگمی در تعیین والد فرزند شوید. در این مطلب به نحوه صحیح ورود چند همسری در شجره نامه ها می پردازیم.

اجازه بدهید که با نحوه اشتباه ورود چند همسری شروع کنیم و سپس مشکل پیش آمده را بررسی و در قسمت بعد آنرا حل می کنیم.

تصویر زیر نحوه ورود غیر صحیح چند همسری را نشان می دهد

شجره نامه نمونه برای نمایش چند همسری

همانطور که می بینید در این شجره نامه آقای محمد رضایی دارای دو همسر به نام های فاطمه رزاقی و مریم محمدی هست (علامت حلقه سمبل همسر ها می باشد). تا اینجا هیچ مشکلی پدید نمیاید و همه چیز خوب پیش رفته است. مشکل زمانی ایجاد می شود که بخواهیم بدانیم که فرزندان متعلق به کدام مادر هستند. همانطور که می بینید در این نحوه ورود اطلاعات هیچ راهی برای تشخیص مادر نیست. برای رفع این مشکل براحتی فرزندان را به عنوان زیر مجموعه مادرها وارد کنید (یا اگر قبلا بطور اشتباه فرزندان را مانند عکس بالا وارد کرده اید، از ابزار «انتقال شاخه» در بخش ویرایش نسل ها استفاده و آنها را به زیر مجموعه مادرشان اضافه کنید.). نسخه نهایی و صحیح ورود چند همسری در شکل زیر نمایش داده شده است:

ورود چند همسری در شجره نامه

همانطور که می بینید در این روش ورود نسل ها تمامی همسران و فرزندان آنها بدون ابهام مشخص شده اند.

در این مقاله بطور خلاصه به بحث ورود اطلاعات چند همسری در شجره نامه ها پرداختیم و نحوه صحیح این کار را در وب سایت «شجره ساز» بررسی کردیم. لطفاً نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را در بخش زیر و یا صفحه پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.


 • مطالب مرتبط
  لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
  برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.
  نظرات کاربران به این مطلب
 • 1 سال قبل  
 • مدیر «شجره ساز» گفته:
  سلام کاربر عزیز،

  در صورتی که نسل ها را به صورت صحیح وارد کرده باشید پرینت و چاپ شجره نامه دقیقا مشابه نمایش آن خواهد بود. مرحمت بفرمایید که برای پرینت و چاپ شجره نامه ها از بخش «پرینت و چاپ شجره نامه ها» استفاده نمایید. ما برای اطلاع شما لینک راهنمای این بخش را در اینجا قرار می دهیم:

  https://shajaresaz.com/posts/show/84
 • 2 سال قبل  
 • سید ❋❋ گفته:
  سلامو درود خدا بر شما با توجه به اهمین چاب درختی
  بعد از اضافه کردن فرزند و همسر در موقع چاب انگار همسر هم به عنوان فرزند نمایش داده می شود /چکار می توان کرد؟؟؟؟