لطفا صبر کنید ...

راهنمای تصویری به اشتراک گذاری و مدیریت اشتراک ها در «شجره ساز»
دسته بندی: آموزش ها، تاریخ انتشار: 1401/05/06، آخرین بروزرسانی: 1401/05/06 ساعت 06:30 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

یکی از قابلیت های منحصر به فرد «شجره ساز» این است که شما می توانید شجره نامه های خود را با اعضای خانواده، اقوام، دوستان و عزیزان خود را به اشتراک بگذارید. این به اشتراک گذاری می تواند به صورت تنها مشاهده شجره نامه شما باشد و یا آن ها می توانند در تکمیل شجره نامه با شما همکاری نمایند.  مورد اخیر به شما کمک می کند تا هر مشترک، شاخه مرتبط با خانواده خود را تکمیل نماید و در نهایت به کیفیت شجره نامه خانوادگی و میراث آینده شما افزوده شود. 

در این نوشتار به سه بخش کلی در اشتراک ها به صورت زیر می پردازیم:

  1. به اشتراک گذاری یک شجره نامه ها
  2. ارسال درخواست اشتراک شجره نامه
  3. مدیریت کاربران مشترک


1. به اشتراک گذاری شجره نامه ها

برای به اشتراک گذاری شجره نامه در درجه اول می بایست یک شجره نامه داشته باشید. در این صورت از منوی سمت راست صفحه مدیریت خود بر روی گزینه «به اشتراک گذاری یک شجره نامه» (1) کلیک کنید. سپس شجره نامه خود (2) و زمان به اشتراک گذاری (3) آن (به ساعت) را تعیین و بر روی گزینه «ایجاد لینک مدت دار» (4) کلیک کنید. با انجام این عملیات یک لینک به اشتراک گذاری منحصر به فرد (5) تولید می شود. شما می توانید این لینک را از طرق مختلف مانند شبکه های اجتماعی، ایمیل، پیامک و سایر موارد با عزیزان خود به اشتراک بگذارید و آن ها می توانند  شجره نامه شما را مشاهده کنند ولی نمی توانند نسلی به آن اضافه، حذف و یا ویرایش کنند. 

لطفاً توجه نمایید که شما می توانید یک لینک مدت دار را به چندین نفر ارسال نمایید و تمامی آن ها می توانند به توسط همین لینک، شجره نامه شما را مشاهده کنند. همچنین توجه نمایید که لینک های مدت دار پس از زمان مشخص شده توسط شما منقضی و به صورت خودکار غیر فعال و حذف خواهند شد.


به اشتراک گذاری شجره نامه ها

2. ارسال درخواست اشتراک شجره نامه

فرض کنید که شما مالک شجره نامه زیر (1) هستید و لینک اشتراک آن را (که در قسمت پیش ایجاد کردید) با عزیزان خود در میان می گذارید. آنچه آن ها مشاهده خواهند کرد در شکل شماره (2) نمایش داده می شود. توجه نمایید که آنچه آن ها مشاهده می کنند یک نسخه ساده از شجره نامه شما و فاقد رنگ بندی و بسیاری ابزارهای موجود در موارد ستاره دار است. با این وجود، عزیزان شما می توانند با کلیک بر روی نسل ها به شما در خواست اشتراک ارسال نمایند. 


شجره نامه اصلی و نسخه اشتراکی آن


فرض نمایید که شما می خواهید از نسل فریبا رضایی (نسل پایین سمت راست شجره نامه) به مالک شجره نامه درخواست اشتراک ارسال نمایید. برای این کار بر روی نسل «فریبا رضایی» در شجره نامه کلیک کنید تا صفحه ای مانند شکل زیر را مشاهده نمایید. شما در این صفحه علاوه بر مشاهده خلاصه اطلاعات نسل، می توانید با کلیک بر روی گزینه اشتراک (1) به مالک شجره نامه درخواست اشتراک ارسال نمایید.


کلیک بر روی گزینه اشتراک شجره نامه ها


با ارسال درخواست اشتراک، شما می بایست شرایط و قوانین اشتراک شجره نامه ها را بپذیرید (1) و درخواست اشتراک خود را ثبت کنید (2). در ادامه درخواست اشتراکی برای مالک شجره نامه ارسال خواهد شد و او می تواند اشتراک شما را فعال و یا میزان دسترسی شما را به نسل های شجره نامه تغییر دهد.

پذیرش شرایط و ارسال درخواست اشتراک

لطفاً توجه نمایید که تا زمانی که مالک شجره نامه، اشتراک شما را فعال نکرده باشید شما نمی توانید شجره نامه را به صورت کامل مشاهده نمایید. با این وجود شما می توانید با استفاده از لینک اشتراک، شجره نامه استاندارد (ساده) را مشاهده نمایید.

3. مدیریت کاربران مشترک

در بخش های پیشین به آموزش گام به گام به اشتراک گذاری شجره نامه ها و ارسال درخواست اشتراک پرداختیم. در این بخش به بحث مدیریت اشتراک ها می پردازیم. 

برای ورود به بخش مدیریت اشتراک ها از صفحه مدیریت خود بر روی گزینه «مدیریت اشتراک ها» (1) کلیک کنید. در این بخش می توانید شجره نامه (2)، نام کاربر مشترک (3)، نقطه اشتراک (4) و مجموعه ای از عملیات ها (5) را مشاهده نمایید. 

صفحه مدیریت اشتراک ها

در گام بعدی  برای فعال سازی اشتراک ها با کلیک بر روی گزینهimage.png وارد صفحه ویرایش اشتراک ها مانند شکل زیر شوید. در این صفحه می توانید نام کاربر مشترک (1)، تاریخ عضویت او در «شجره ساز» (2) و بخشی از ایمیل کاربر (3) را مشاهده نمایید. همچنین می توانید نقطه دسترسی کاربر (4) را تعیین و تغییر دهید و در نهایت می توانید وضعیت اشتراک کاربر را فعال/غیر فعال (5) نمایید.

لطفاً توجه نمایید که کاربر مشترک از نقطه دسترسی خود می تواند نسل هایی را  به شجره نامه اضافه و یا ویرایش کند ولی تنها می تواند نسل های وارد شده توسط خود را حذف کند. به طور مثال اگر نسلی به عنوان نقطه دسترسی تعیین شود، کاربر مشترک می تواند به تمامی فرزندان، نوه ها، نتیجه ها و ... دسترسی داشته و آن ها ویرایش و یا نسل هایی به شجره نامه شما اضافه نماید. با این حال کاربر مشترک تنها می تواند نسل های وارد شده توسط خود را حذف کند.

شما به عنوان مالک شجره نامه می توانید همه نسل ها را ویرایش و یا حذف نمایید.

در صورتی که علاقمندید که کاربران مشترک شجره نامه شما بتوانند همه نسل ها را ویرایش و یا به هر نقطه ای از شجره نامه شما نسلی اضافه کنند، نقطه دسترسی آن ها به بالاترین نسل شجره نامه خود تغییر دهید.

مدیریت اشتراک کاربر

در پایان فراموش نکنید که تغییرات را بر کلیک بر روی گزینه «اعمال تغییرات» (دکمه آبی رنگ در شکل فوق) ثبت نمایید.


سخن پایانی

در این نوشتار به آموزش گام به گام به اشتراک گذاری شجره نامه ها در «شجره ساز» پرداختیم. به عنوان نکته پایانی، کاربران مشترک می توانند شجره نامه ها را چاپ، تحلیل آماری را مشاهده و از بسیاری ابزارهای تحلیلی «شجره ساز» بهرمند شوند. با این حال برخی امکانات مانند تغییر الگوی نمایش شجره نامه ها تنها توسط صاحبان شجره نامه ها امکانپذیر است. ما در تیم «شجره ساز» سعی کرده ایم که تعادلی عادلانه میان امکانات کاربران مشترک و مالکین شجره نامه برقرار نماییم تا هر دو گروه از همکاری با یکدیگر خوشحال و از امکانات این سرویس بهرمند شوند.


در صورتی که پس از طی مراحل ذکر شده در این آموزش، همچنان نمی توانید شجره نامه خود را به اشتراک بگذارید و یا اشتراک های خود را مدیریت نمایید با ما در بخش «پرسش و پاسخ» و یا بخش نظرات در ذیل این نوشتار در تماس باشید.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.