لطفا صبر کنید ...

طویل ترین شجره نامه دنیا متعلق به کیست؟
دسته بندی: دانستنی ها، تاریخ انتشار: 1401/04/09، آخرین بروزرسانی: 1401/04/09 ساعت 06:45 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

طولانی ترین درخت خانوادگی دنیا متعلق به کیست؟
در این مطلب کوتاه به یک سوال جالب برای علاقمندن به تبارشناسی می پردازیم و آن این است که طبق کتاب رکوردهای گینس، چه کسی طولانی ترین شجره خانوادگی را دارد؟ 

بزرگترین شجره نامه دنیا متعلق به کیست؟


اگر فکر می کنید که این فرد احتمالاً فردی مشهور و فردی است که از فرهنگی آمده است که به سوابق مکتوب اهمیت می دهد درست حدس زده اید! پاسخ کنفوسیوس، فیلسوف چینی باستان است. کنفوسیوس (551-479 قبل از میلاد) حتی در زمان خود به عنوان یک متفکر و مربی بزرگ مورد احترام بود. تعداد فرزندان او اکنون به میلیون ها نفر می رسد و شجره نامه او 80 نسل به عقب برمی گردد.
نوادگان کنفوسیوس علاقه خاصی به حفظ سوابق خانوادگی داشتند. لذا نسل های متوالی اغلب با مناصب رسمی و عناوین اشراف توسط دولت های مختلف امپراتوری مفتخر می شدند. این عمل با انقلاب فرهنگی چین در دهه 1960 خاتمه یافت، زمانی که دیگر از  شجره نامه ها به عنوان وسیله ای برای تداوم و تثبیت آداب و رسوم و خانواده های قدیمی استفاده نشد. با این حال، همانطور که در مرکز اطلاعات اینترنتی چین گزارش شده است، شجره نامه ها دوباره مورد توجه قرار گرفته اند و برای شروع، تبارشناسی کنفوسیوس بار دیگر در در مرکز توجهات و بازنویسی شد. لازم به توجه است که آماده سازی این شجره نامه بیش از ده سال طول کشیده است و در نهایت در چندین جلد در سال 2009 چاپ شد.

تحقیقات براساس شجره نامه کنفوسیوس
در کنار بسیاری حقایق که می توان از شجره نامه کنفوسیوس استخراج نمود، یک مورد جالب این است که بدانیم در طولانی ترین مجموعه داده های پیوسته از فرزندان (بیش از 2500 سال) طول عمر متوسط یک نسل چقدر است؟ بر اساس داده های کنفوسیوس، بهترین تخمین در دراز مدت این است که یک نسل به طور متوسط 32 سال عمر می کرده است.


  • مطالب مرتبط