لطفا صبر کنید ...

سوالات متداول کاربران
دسته بندی: سایر موارد، تاریخ انتشار: 1400/01/16، آخرین بروزرسانی: 1400/12/04 ساعت 02:14 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

در این بخش سوالات متداول کاربران عزیز و نکته بین سایت را مطرح و پاسخ ما به آنها را ذکر می کنیم تا شاید به دیگر کاربران و خوانندگان عزیز در جهت رفع ابهامات در مورد «شجره ساز» کمک کرده باشیم.

 1. چرا نسبت های فامیلی مانند عمو، خاله، دایی و غیره در لیست ارتباطات در هنگام اضافه و یا ویرایش نسل ها وجود ندارد. پاسخ ما: در مورد نسبت های فامیلی، این موضوع نسبی است مثلا تصور بفرمایید که خانواده شما شامل 2 پسر و یک دختر است (مثلا پدر شما، عموی شما و عمه شما). حال فرزند یکی از پسرها (مثلا شما) دارای یک عمو و یک عمه هستند. حال از نگاه فرزندان دختر، دارای 2 دایی هستند. به زبان دیگر، مشخص کردن نوع نسبت فامیلی بستگی به شخص بیننده شجره نامه دارد. ما در حال حاضر بر روی این راه کار فکر میکنیم که ما برحسب کسی که شجره نامه را مشاهده میکند، نسبت های فامیلی را مشخص کنیم که این رویکرد مشکل نسبیت را حل خواهد کرد.
 2. چرا من نمیتوانم برای فرزندان، پدر و مادری مستقل ایجاد کنم. پاسخ ما: لطفاً توجه داشته که همواره میتوان برای فرزندان والدی مشخص کرد و این جزیی از فلسفه شجره نامه ها است. با این وجود ساختار شجره نامه ها والد-فرزند است و این به این معنا است که ساختار می بایست از والد به فرزند توسعه یابد. در نهایت پاسخ ما به این سوال این است که شما در شجره ساز می توانید از فرزندی، والدی ایجاد نمایید ولی والد می بایست به نوعی با ریشه شجره نامه شما در ارتباط باشد.
 3. چرا نسل های دارای پرش با خطی به یکدیگر متصل نمی شوند؟ پاسخ ما: پرش در شجره نامه معادل دور در ساختار ریاضی شجره نامه است و این مورد باید با دقت بسیار از طرف ما پیاده سازی شود. بعنوان مثالی از این حالت تصور بفرمایید که یک نسل در انتهای سمت راست شجره نامه شما با نسلی در انتهای سمت چپ آن مرتبط است. در صورتی که بخواهیم این موارد را با خطی به یکدیگر متصل کنیم، می بایست این خط همه عناصر میانی را قطع و این در زیبایی شناسی شجره نامه اثری منفی خواهد داشت. با این حال ما این نوع ساختار را تحت عنوان ساختار شبکه ای در بخش تحلیل های آماری. برای شما پیاده سازی کرده ایم.
 4. چطور نسخه اکسل (excel) شجره نامه خود را ایجاد کنم؟ پاسخ ما: تمامی کاربران می توانند نسخه اکسل شجره نامه های خود را از قسمت عملیات ها در صفحه «شجره نامه های من» دانلود و ذخیره نمایند.
 5. چگونه دختر عموی خود را که در عین حال همسر برادر من نیز هستند در شجره نامه وارد کنم؟ پاسخ ما: در صورت وجود یک نسل در دو مکان مختلف در شجره نامه خود می توانید از گزینه «پرش» در سربرگ ارتباط ها در قسمت اضافه کردن و یا ویرایش نسل ها استفاده نمایید.
 6. آیا مشترکین شجره نامه من می توانند تحلیل های آماری را مشاهده کنند. پاسخ ما: بله تمام مشترکین شجره نامه شما می توانند تحلیل های آماری را مشاهده کنند.
 7. چرا هوش مصنوعی برای من ارتباطی کشف نکرده است؟ پاسخ ما: کشف یک ارتباط توسط هوش مصنوعی نیازمند ورود اطلاعات کافی و یافتن اطلاعات مرتبط کافی در دیگر شجره نامه ها است. ما تضمین میکنیم که هوش مصنوعی در صورت یافتن نسل های مرتبط با شما حتی با احتمال فامیلی کم، گزینه هایی را به شما پیشنهاد خواهد کرد. لطفا برای استفاده از هوش مصنوعی مطمین شوید که این گزینه برای همه شجره نامه های شما فعال است.
 8. چگونه هوش مصنوعی را برای شجره نامه های خود فعال نمایم؟ پاسخ ما: برای فعالسازی هوش مصنوعی برای شجره نامه های خود از قسمت «شجره نامه های من» از منوی سمت راست صفحه مدیریت شما، بر روی گزینه ویرایش شجره نامه ها کلیک کرده و گزینه هوش مصنوعی را تیک زده و تغییرات را ذخیره نمایید. لطفاً توجه کنید که تغییرات در این بخش از روز بعد اعمال خواهد شد.
 9. چطور شجره نامه خود را پرینت کنم؟ پاسخ ما: همه کاربران می توانند از قسمت پرینت شجره نامه ها در بخش سمت چپ هر شجره نامه برای پرینت و چاپ شجره نامه خود و یا شجره نامه هایی که در آن ها مشترک هستند کمک بگیرند. برای توضیحات تکمیلی درباره این ویژگی این مقاله را مطالعه نمایید.


لطفاً در صورتی که سوالات شما در این بخش مطرح نشده است، آنها را در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا ما در اسرع وقت به آنها پاسخ دهیم.


 • مطالب مرتبط
  لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
  برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.
  نظرات کاربران به این مطلب
 • 2 سال قبل  
 • مدیر «شجره ساز» گفته:
  سلام علیرضا جان،

  از پیشنهاد شما متشکریم. این مورد در دستور کار بررسی قرار خواهد گرفت.
 • 2 سال قبل  
 • علیرضا❋❋ گفته:
  باسلام و تشکر
  چرا نام مستعار و یا نامی که در خانواه به آن شهره هستند در فیلد های تعریف فرد موجود نیست