لطفا صبر کنید ...

چگونه بدون داشتن شجره نامه از گذشته خود کسب اطلاع کنیم؟
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1402/09/29، آخرین بروزرسانی: 1402/09/29 ساعت 10:53 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

اگر شجره نامه خود را نمی دانید و می خواهید اطلاعات درباره گذشته تان را پیدا کنید، مطلب زیر را مطالعه کنید.

1. مصاحبه با خانواده:
   - با اعضای خانواده خود صحبت کنید و از آن ها درباره اعضای خانواده، اسامی، تاریخ تولد، محل تولد، شغل ها و داستان های خانوادگی بپرسید.

2. مطالعه اسناد و اسناد خانوادگی:
   - در صورت ممکن، اسناد خانوادگی را بررسی کنید. ممکن است شناسنامه، عقدنامه، سوابق تحصیلی و کاری، تصاویر و سند های دیگر اطلاعاتی درباره گذشته شما فراهم کنند.

3. مراجعه به ثبت احوال:
   - در برخی از کشورها، اطلاعات خانوادگی مانند شناسنامه و ثبت احوال در دسترس عموم است. ممکن است بتوانید اطلاعاتی از این مراجع به دست آورید.

4. استفاده از منابع آنلاین:
   - برخی از وب سایت ها و سرویس های آنلاین مانند «شجره ساز» به شما کمک می کنند تا شجره نامه خود را ایجاد یا تکمیل کنید و یا با تکمیل بخشی از شجره نامه خود موارد مرتبط با خانواده شما را پیشنهاد کند. برخی از این منابع اطلاعات خانوادگی و جغرافیایی را فراهم می کنند.

5. مشاوره با متخصصان شجره نامه:
   - متخصصان تحقیقات خانواده می توانند به شما در بررسی تاریخچه خانوادگی کمک کنند. آن ها ممکن است از منابع خاص و تکنیک های تحقیقاتی برای بهبود مستندات خانوادگی استفاده کنند.

6. استفاده از منابع کتابخانه:
   - کتابخانه ها و مراکز محلی ممکن است منابعی در زمینه تاریخ خانوادگی و نسبت های خانوادگی داشته باشند که می توانید بررسی کنید.

توجه داشته باشید که برخی اطلاعات ممکن است به دلیل گذشت زمان یا شرایط مختلف از دست رفته باشند. از تمامی منابع با دقت استفاده کنید و اگر نیاز به کمک حرفه ای دارید، مشاوره با متخصصان مرتبط نیز مفید خواهد بود.

  • مطالب مرتبط