لطفا صبر کنید ...

معرفی بخش تفریح و سرگرمی با شجره نامه ها
دسته بندی: آموزش ها، تاریخ انتشار: 1400/11/16، آخرین بروزرسانی: 1400/12/04 ساعت 10:10 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

شجره نامه ها در طی زمان به سرعت بزرگ و بزرگتر می شوند و زمانی که به اوج خود می رسند، فراموش شده و در کنج قفسه ها و یا در حافظه های دیجیتالی به فراموشی سپرده می شوند. 

باید توجه داشت که شجره نامه ها تنها تاریخ گذشته برای نسل های آتی نیستند بلکه بخشی از حال ما هستند. لذا بسیاری از ما ممکن است برخی ارتباط ها را فراموش کنیم و یا از آن ها غافل باشیم. این است که ما در تیم توسعه «شجره ساز» تصمیم گرفتیم تا کاربران را با چالشی لذت بخش همراه با تفریح و سرگرمی با شجره نامه ها همراه نماییم. در این راستا بخشی تحت عنوان «تفریح و سرگرمی با شجره نامه ها» به منوی مدیریت کاربران افزوده شده است. 

در این فعالیت، نسلی تصادفی از شجره نامه شما انتخاب می شود، این نسل با پس زمینه آبی رنگ و علامت سوال مانند شکل زیر مشخص می شود. سپس از شما درخواست می شود که نسل مورد نظر را براساس اطلاعات موجود در ریزشجره نامه نمایش داده شده و گزینه های موجود حدس بزنید.

 هدف این فعالیت یادآوری نسل ها و ارتباط ها در خانواده شما است و می تواند برای آشنایی کودکان با اعضای خانواده،  فعالیت های دورهمی و ...  مورد استفاده واقع شود.


تفریح و سرگرمی با شجره نامه ها

سوالات متداول این بخش:

 • این فعالیت در کدام قسمت منوی مدیریت قابل مشاهده است؟ برای مشاهده این فعالیت وارد حساب کاربری خود شوید، سپس از منوی سمت راست صفحه مدیریت خود بر روی گزینه «تفریح و سرگرمی با شجره نامه ها» کلیک کنید.
 • هدف این فعالیت چیست؟ هدف اصلی این فعالیت کمک به یادآوری و شناسایی نسل ها در خانواده می باشد و این کار با کمک انتخاب یک نسل تصادفی از شجره نامه منتخب شما و سپس سوال درباره نام آن نسل به صورت چهار گزینه ای انجام می شود.
 • نیازمندی های این فعالیت چیست؟ این فعالیت نیازمندی خاصی ندارد. تنها مورد این است که شجره نامه شما می بایست حداقل 15 نسل داشته باشد.
 • آیا با انجام این فعالیت امتیازی برای من ثبت می شود؟  خیر، این فعالیت تنها جنبه تفریحی داشته و هیچ امتیاز، ضریب و درصدی برای آن در نظر گرفته نمی شود.
 • چطور این فعالیت را انجام دهم؟ برای انجام این فعالیت وارد صفحه «تفریح و سرگرمی با شجره نامه ها» شوید و بر روی دکمه طرح یک سوال در بالای آن صفحه کلیک کنید.
 • چرا برخی سوالات تکراری هستند؟ لطفا توجه نمایید که براساس ساختار شجره نامه ها، تنها تعداد معینی سوال قابل طرح می باشد. لذا ممکن است برخی سوالات تکراری باشند.


لطفاً سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را درباره این بخش با ما از طریق ایمیل info@shajaresaz.com و یا بخش پرسش و پاسخ در میان بگذارید.


 • مطالب مرتبط
  لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
  برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.