لطفا صبر کنید ...

چرا شجره نامه آنلاین ایجاد کنیم؟
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1399/12/01، آخرین بروزرسانی: 1401/01/09 ساعت 01:23 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

شاید یکی از سوالات متداول برای تمامی ما زمانی که اقدام به ساخت شجره نامه میکنیم انتخاب بستر مناسب باشد. در این مقاله به بررسی نقش دنیای مجازی در تببین و تسهیل ایجاد شجره نامه ها میپردازیم.

در ساخت شجره نامه اولین سوال برای هر کس نقطه شروع است. چطور شروع کنیم؟ جواب به سادگی نوشتن لیست اعضا و مرتب کردن آن ها بر روی یک کاغذ سفید بزرگ است. همینجا مشکل اول خودنمایی خواهد کرد و آن این است که کاغذ سفید بزرگ به معنای نیاز به فضای کاری بزرگ و خود به تنهایی هزینه بر است. بعلاوه نگهداری کاغذ از آفات چون نور خورشید، رطوبت و حشرات به مراتب سخت تر است. از این گذشته شما می بایست همواره دفترچه ای به همراه داشته باشید که اطلاعات جمع آوری شده از دوستان، آشنایان و عزیزانتان را ثبت و به شجره نامه منتقل کنید. ولی با همه این سختی ها، کاغذ حس گذشته را برای بینندگان متداعی میکند و این حسی دوست داشتنی است. گذشته از این مورد، شجره نامه میتواند در موبایل شما، لپتاپ شما و حتی دستگاه کتاب خوان شما به راحتی جا شود و قابل دسترسی در هر زمان و مکانی باشد و این همان چیزی است که دنیای مجازی و شبکه در هم تنیده وب برای شما به ارمغان می آورد. در زیر ما به مزیت های ساخت شجره نامه آنلاین اشاره می کنیم و همچنین درخواست داریم که موارد از قلم افتاده را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

 • اولین ویژگی ساخت شجره نامه آنلاین قابلیت دسترسی پذیری آن است به طوری که شجره نامه شما نه تنها برای تکمیل بلکه برای نمایش به دوستان، عزیزان و فامیل ها همیشه در دسترس است.
 • ویژگی دیگر قابلیت کار گروهی است. ما در اینجا به ویژگی اشتراک پذیری شجره نامه در سایت «شجره ساز» اشاره میکنیم. اشتراک پذیری به معنای به اشتراک گذاشتن شجره نامه و کارگروهی بر روی شجره نامه است. تصور کنید که شما، برادران، خواهران، خاله، عمو، عمه و دایی همگی در هدفی مشترک به تکمیل شجره نامه خود میپردازید. آیا این موضوع جالب نیست؟
 • بسته به نوع طراحی وب سایت شجر نامه، شما می توانید با دوستان، فامیل ها و عزیزانتان گفتگو کنید. به این معنا که یک گروه خانوادگی داشته باشید و همگی با یکدیگر صحبت و تبادل نظر کنید. این ویژگی یکی از ویژگیهای جذاب سایت «شجره ساز» است.
 • یک ویژگی جالب که می بایست به آن اشاره کنیم قابلیت ساخت شجره نامه است. توجه کنید که ساخت شجره نامه از اصول و قوانینی پیروی میکند که ممکن است در شجره نامه های کاغذی نادیده گرفته شود و این باعث آنچه به اصطلاح «قفل شده» شجره نامه میشود به این معنا که دیگر به لحاظ منطقی نمیتوان نسلی را به مکان مشخص و یکتایی در شجره نامه اضافه نمود. برای مثال تصور کنید که پدر شما در مقام پدر در درخت خانواده شما و در مقام برادر در نسل های پدری شجره نامه شماست. این به معنای تکرار اطلاعات در دو مکان مختلف شجره نامه است. شجره نامه های آنلاین و به خصوص «شجره ساز» ساختار منطقی شجره نامه را به عنوان الگو پذیرفته اند و این معنای این است که شانس «قفل شدن» شجره نامه بسیار ناچیز است.
 • شاید برای شما جالب باشد که بدانید که جستجو پذیری یکی از ویژگی های هر شجره نامه آنلاین است به طوری که براحتی عنصری را جستجو کنیم و آنرا ویرایش و پایش کنیم. برای درک اهمیت جستجو پذیری در شجره نامه ها تصور کنید که شجره نامه شما صدها عنصر دارد و شما در جستجوی یک نسل مشخص هستید!
 • موارد دیگر می توانند حفظ و نگهداری شجره نامه فرزند پس از والد باشد به این صورت که والدین تنها حساب کاربری خود را به فرزندانشان منتقل میکنند و فرزندان شجره نامه را تکمیل می کنند.

در خلاصه این مقاله ما معتقدیم که شجره نامه های آنلاین دارای ویژگی های بسیاری هستند که آنها را قادر به حفظ و انطباق با دنیای جدید مینماید. ما به شما توصیه میکنیم که «شجره ساز» را امتحان کنید تا تمامی ویژگی های فوق را بعلاوه موارد بسیار دیگر تجربه کرده و از ساخت شجره نامه خود لذت ببرید.لطفا به این مطلب رای دهید

 • مطالب مرتبط
  لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
  برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.