لطفا صبر کنید ...

چرا داشتن شجره نامه مهم است
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/09/09، آخرین بروزرسانی: 1400/09/09 ساعت 12:23 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

شجره نامه نمونه ای از تاریخ نگاری است با سبک و سیاقی متفاوت. در شجره نامه ها سیر تکامل تاریخ یک خانواده را می توان مشاهده، بررسی و فراز و نشیب های تاریخی آن را مطالعه نمود. 

کشف ارتباطات خانوادگی در شجره نامه ها

تحقیق در مورد تاریخچه خانوادگی می تواند مانند کار بر روی یک پازل هزار تکه باشد که ممکن است هرگز راه حل نهایی برای آن پیدا نکنید. همیشه جزییات بیشتری برای اضافه کردن یا یافتن افراد وجود دارد. کشف جزییات مربوط به یک پدربزرگ مخفی واقعاً شیرین است! تکمیل شجره نامه پر است از شادی ها و بالا و پایین پریدن ها و "بالاخره آن را پیدا کردم!" ها. این برای بسیاری، حس رضایت زیادی به همراه دارد. دانستن اینکه فرزندان، نوه ها، خواهرزاده ها، برادرزاده ها و غیره شما خواهند فهمید که اجدادشان چه کسانی بوده اند، از کجا آمده اند، چه کار کرده اند و چگونه زندگی کرده اند، یک کشف و لذت بزرگ است. حس ارتباط میان اجدادمان با مکان ها، زمانه ها و مردم، و کنکاش در این پیوندها کمک می کند تا حدی درک کنیم که زندگی اجدادمان چگونه بوده و اکنون چقدر متفاوت زندگی می کنیم. همچنین می تواند به ترویج ارتباط عمیق تر با مردم در سراسر جهان کمک کند زیرا بسیاری از داستان های خانوادگی ما بر اساس مهاجرت هستند. 

دو گونه دیدگاه درباره شجره نامه ها
دو گونه فلسفه فردی در ارتباط با شجره نامه ها وجود دارد. اول گروهی که شجره نامه را به مثابه تاریخ خود حفظ و برای یافتن فراز و نشیب های آن کنجکاوند و دوم گروهی که شجره نامه ها را اتلاف زمان و انرژی می دانند.

چرا شجره نامه ها اتلاف زمان و انرژی نیستند
شجره نامه ها حاوی اطلاعات بسیاری هستند. از تاریخ و روز و تعدد زوجین و اختلافات خانوادگی و ماه های پر طرفدار و میانگین عمر و نسبت زن ها به مردها در خانواده تا پیش بینی بیماری های خانوادگی و ژنتیکی و مباحث علمی شجره نامه ها، همه و همه بر ارزش این ساختار ساده ولی غنی می افزایند. برای گروهی از افراد شجره نامه ها یادآور درد و رنج و ناراحتی هستند ولی ما به این گروه می گوییم که درد و رنج مانند هر چیز دیگری در نقطه ای تبدیل به خاطره می شود و در آن زمان که خشم و ناراحتی فروکش می کند می بایست قلم به دست گرفت و از آن ها نوشت تا هم تسکینی برای خود باشد و هم یادآوری برای آیندگان، نه برای خشم و کینه بلکه برای آموزش و آگاهی؛ که در غیر این صورت نوشتن از استالین ها و لنین ها هیچ فایده ای نداشت.

چرا «شجره ساز»
ما در تیم تحقیق و توسعه «شجره ساز» اولویت را بر سادگی، محیطی کاربر پسند و از همه مهمتر لذت در تکمیل شجره نامه بنا نهاده ایم. این سرویس تنها ابزاری برای ثبت تاریخ خانوادگی شما نمی باشد بلکه ما تمام تلاش خود را می نماییم که از جدیدترین تکنولوژی ها و دانش فنی برای شناساندن وجوه مختلف شجره نامه ها به شما استفاده نماییم و راه را برای شما هموار نماییم تا تکمیل شجره نامه ها برای شما لذتی باشد.

  • مطالب مرتبط