لطفا صبر کنید ...

اشتباهات رایج در ایجاد شجره نامه های خانوادگی
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1401/03/19، آخرین بروزرسانی: 1401/03/19 ساعت 01:16 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

آیا می خواهید ریشه های خانواده خود را کشف کنید اما زمان یا منابع کافی برای صرف ماه ها یا حتی سال ها ردیابی اجداد خود را ندارید؟ 10 نکته زیر به شما کمک می کند که در کمترین زمان ممکن شجره نامه ای جامع و ماندگار از اجداد و خانواده خود ایجاد کنید!!!

نباید های ایجاد شجره نامه هانکته: 10 نکته زیر را هرگز انجام ندهید!
1. فراموش کردن خانواده! بله به خود زحمت صحبت کردن با بستگان را ندهید چون صحبت با آن ها زمان گیر است. علاوه بر این، آن ها اجداد شما را نمی شناسند، پس چرا انرژی و وقت خود را تلف کنیم!
2. اینترنت! - واضح نیست؟ اینترنت آینده است. همه چیز در اینترنت است، از جمله اطلاعات مربوط به اجداد شما. فقط باید بدانید کجا را نگاه کنید. اینترنت کار سخت را برای شما ساده می کند! چرا وقت با ارزش خود را با جستجوی آرشیوهای قدیمی گرد و غبار تلف کنید؟ و این چیزی جز عطسه و گرد و خاک نخواهد داشت!
3. به اینترنت اعتماد کنید! اگر در اینترنت است، باید درست باشد. ویکی پدیا را بخوانید! همه چیز در ویکی پدیا درست است. خوب، همین را می توان در مورد سوابق خانواده گفت. پس در فیسبوک به دنبال اجداد خود بگردید!
4. شما با افرادی که نام خانوادگی یکسانی دارند مرتبط هستید! افرادی با نام خانوادگی مشابه با شما فامیلتان هستند. پس به دنبال نام های فامیلی یکسان بگردید!
5. شما به خاندان شاهان مرتبط هستید! بیشتر مردم می دانند که پادشاهان دارای همسران متعدد و فرزندان بسیار هستند و می توانند به هر ترتیبی خود را به خاندان پادشاهان برسانند! پس چرا من این کار را نکنم!
6. همه شجره نامه دارند! حتی بابانویل نیز شجره نامه دارد!!! من هم کم نمیارم!!!
7. شجره نامه ها حداقل به 1000 سال قبل برمی گردند! خوب همه پادشاهان شجره نامه های خود را تا هزاران سال قبل دارند! چرا من نداشته باشم؟
8. جاهای خالی را با انتخاب خود پر کنید! گاهی در شجره نامه ها شکاف ها و یا ارتباط های عجیب و غریبی به وجود می آیند. چرا جاهای خالی را با تصورات خود پر نکنم؟ این طوری زمان را صرفه جویی و داستان را جذاب تر خواهم کرد!!!
9. متاسفانه اجداد شما در نوشتن تاریخ خیلی خوب نبودند. مثل اینکه چه سالی به دنیا آمدند. اغلب آنها فقط حدس می زدند!!! بهتر است من حدس خود را که دقیقتر است جایگزین آن ها کنم!!!
10. فقط یک آخر هفته طول می کشد!!! اگر بیش از یک آخر هفته را صرف ساختن شجره نامه خود کرده اید، کار اشتباهی انجام می دهید!!! 

از کجا شروع کنیم؟
همه نکات بالا اشتباه بودند. شجره نامه کاری نیست که بتوان از ابتدا تا انتها در آخر هفته انجام داد. با این حال، این یک فعالیت لذت بخش است که توسط میلیون ها نفر انجام می شود. برای شروع، سعی کنید با اجداد خود صحبت کنید و با صبر و حوصله میراث گرانبهای خود را برای آیندگان به یادگار بگذارید.


  • مطالب مرتبط