لطفا صبر کنید ...

شجره نامه ها و حرکت به بالا
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1402/10/20، آخرین بروزرسانی: 1402/10/22 ساعت 09:00 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

شاید برای شما هم پیش آمده است که زمانی که شجره نامه پدری خود را ایجاد کرده اید بخواهید والدین همسر خود را نیز به این شجره نامه اضافه کنید. در این زمان است که متوجه می شوید که «شجره ساز» امکان حرکت به بالا را در این شرایط فراهم نمی کند. ولی چرا؟ در صورتی که علاقمند به دانستن دلایل این محدودیت هستید در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.


شاید برای شما هم پیش آمده است که زمانی که شجره نامه پدری خود را ایجاد کرده اید بخواهید والدین همسر خود را نیز به این شجره نامه اضافه کنید. در این زمان است که متوجه می شوید که «شجره ساز» امکان حرکت به بالا را در این شرایط فراهم نمی کند. ولی چرا؟ زمانی که شما این مطلب را می خوانید، شما یک کاربر کارآزموده «شجره ساز» هستید و علاقمند به افزایش دانش خود در زمینه شجره نامه ها هستید.


حرکت به بالا چه زمانی اتفاق می افتد؟

فرض کنید که شجره نامه زیر را برای خانواده خانواده خود دارید. حال می خواهید والدین همسر خود را به این شجره نامه اضافه نمایید. این مورد در ابتدا بسیار طبیعی به نظر می رسد. لذا ما آن را در اینجا رسم می کنیم.

image.png

با دیدن تصویر زیر احتمالا شما متوجه مشکل پیش آمده شده اید. مشکل اصلی در اینجا است که با هر ازدواج غیرفامیلی یک شجره نامه دیگر تولید می شود و در صورتی که آن شجره نامه به بالا و پایین گسترش یابد، همسران جدید و در نتیجه شجره نامه های دیگری با شجره نامه شما ترکیب می شوند. به لحاظ فنی می توان ثابت کرد که در صورت ادامه این روند، پس از 9 ازدواج غیرفامیلی، تمامی افراد کشور و یا جهان در شجره نامه شما قرار خواهند گرفت!

جرکت به بالا در شجره نامه هادر پایان، به لحاظ فنی هر شجره نامه می بایست تنها یک ریشه داشته باشد و داشتن چندین ریشه به معنای ترکیب شجره نامه ها و مغایر با اصول فنی حاکم بر شجره نامه ها است.


  • مطالب مرتبط