لطفا صبر کنید ...

شجره نامه ها و آگهی های ترحیم
دسته بندی: دانستنی ها، تاریخ انتشار: 1401/04/10، آخرین بروزرسانی: 1401/04/10 ساعت 12:09 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

آیا عکس های ترحیم بازتاب دقیقی از سن متوفی است؟ واضح است که پاسخ به این سوال منفی است. عکس های ترحیم دارای تعصبات خاصی هستند. آشنایی کافی با حقایق علمی موجود در آگهی های ترحیم به شما کمک می کند تا درک کاملتر و صحیح تری از شجره نامه خود و تحقیقات درباره خانواده و اجداد خود داشته باشید.

 عکس ترحیم و شجره نامه


یک مطالعه شجره نامه ای جالب از دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد که عکس های ترحیم نشان دهنده نگاه منفی جامعه نسبت به پدیده سالخوردگی هستند. مطالعه ای که توسط کیت اندرسون و دانشجوی فارغ التحصیلش جینا هان انجام شد، عکس های ترحیم روزنامه ها در اوهایو را در طی یک دوره 30 ساله از 1967 تا 1997 بررسی کردند. چیزی که آنها دریافتند این بود که عکس های «غیر دقیق از سن» از دهه 1960 به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند. محققان این پژوهش، یک عکس آگهی ترحیم غیر دقیق نسبت به سن را عکسی تعریف کردند که در آن فرد متوفی بیش از 15 سال از سن تخمین زده شده در عکس آگهی ترحیم بزرگتر بوده است. جالب توجه است که بدانید زنان بیش از دو برابر مردان احتمال داشت که عکسی در آگهی ترحیم داشته باشند که از نظر سنی دقیق نباشد.

عکس های ترحیم معمولاً توسط همسر یا فرزندان متوفی انتخاب می شود. اغلب این عکس ها متوفی را در اوج زندگی خود نشان می دهند. این واقعیت که عکس های ترحیم در حال جوان تر شدن هستند نشان می دهد که جامعه ظرفیت پذیرش کمتری نسبت به گذشته از پیری دارد. این مطالعه نشان داد که سن نادرست در عکس های ترحیم به طور پیوسته از 17 درصد کل عکس های ترحیم در سال 1967 به 36 درصد در سال 1997 افزایش یافته است. علاوه بر این، محققان دریافتند که با افزایش سن متوفی، شانس داشتن عکسی نادرست از نظر سنی افزایش می یابد.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که در دوران مدرن، افراد بیشتر عمر می کنند. در نتیجه، خانواده ممکن است بخواهند متوفی را همانطور که در زمان های جوانی و سلامت بودند نشان دهند. به عقیده تبارشناسی، جامعه در حال بازتعریف سال های اوج یک فرد به سمت سنی بسیار جوان تر از سالی که در آن فرد مرده است، می باشد.

این برای تبارشناسان به چه معناست؟
  • هنگام نگاه کردن به یک عکس قدیمی، تصور نکنید که آن تصویر شبیه فرد در سال های آخر زندگی است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که فرد عمر طولانی تری داشته است. همچنین این برای تصاویر زنان نسبت به مردان برجسته تر است.
  • مردم تمایل دارند عکس های پرتره حرفه ای را فقط در برخی از نقاط عطف کلیدی زندگی خود بگیرند، در دوران کودکی، پس از فارغ التحصیلی و زمانی که ازدواج می کنند. لذا شانس اینکه تصویر شما متعلق به یکی از این دوران باشد زیاد خواهد بود.
  • بسیاری از عکس های قدیمی از تصاویر بزرگ تر بریده شده اند. ممکن است تلاش برای ردیابی تصویر اصلی ارزشمند باشد زیرا ممکن است شامل سایر اعضای خانواده باشد.
  • بسیاری از عکس های مدرن با استفاده از فتوشاپ رتوش شده اند. این می تواند شباهت یک فرد را به تصویر آن متاثر کند.
  • برخی خانواده ها از عکس ترحیم به عنوان فرصتی برای خلاصه کردن کل زندگی یک فرد در یک تصویر استفاده می کنند. در نتیجه، نگاه دقیق به چنین تصاویری برای استنتاج اطلاعات بیشتر در مورد فرد (سرگرمی ها، علایق، علایق و حتی عقاید مذهبی) همیشه ارزشمند است.  • مطالب مرتبط