لطفا صبر کنید ...

پرسش و پاسخ

مشخص کردن پدر و مادر برای فرزند
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست سوالات پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 
 • مشخص کردن پدر و مادر برای فرزند

  این سوال توسط علی م❋❋ در تاریخ 1401/03/15 مطرح شده و تاکنون 269 مرتبه بازدید شده است.
  با سلام
  شاید نوشتن این سوال یکم سخت باشه.
  وقتی فرزندی برای یه پدر و مادر مشخص میکنم فقط این فرزند زیرمجموعه پدر به حساب میاد درحالی که فرزند همون مادر هم هست. در واقع جوری مشخص شده که انگار مادر کاره ای نبوده و فرزند فقط مال پدره. خواستم بگم اگه امکانش هست نمودار فرزند هم شامل پدر باشه و هم مادر. یعنی این فرزند؛ فرزند این پدرو مادره.

 • پاسخ ارسال شده توسط مدیر «شجره ساز» در تاریخ 1401/03/15
  سلام علی عزیز،

  از سوال بسیار به جا و مفید شما متشکریم.

  شما صحیح می فرمایید. این ویژگی «شجره ساز» تابع فرهنگ است به طوری که در کشورهایی مانند ایران، فرزندان نام خانوادگی پدر را به ارث می برند. لذا به طور تلویحی زیر مجموعه پدر هستند. در مقابل در برخی نقاط هند، فرزندان نام خانوادگی مادر را به ارث برده و زیر مجموعه آن محسوب می شوند. «شجره ساز» با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی طراحی شده و ویژگی مورد اشاره شما به این دلیل می باشد. با این وجود در صورتی که مردی دارای همسران متعدد باشد، شما می توانید (و این رویکرد صحیح می باشد) فرزندان را به عنوان زیرمجموعه مادران ایجاد نمایید که در این صورت نمودار شجره نامه براساس آن تغییر خواهد کرد.

  لطفا برای مطالعه جزییات بیشتر به مقاله زیر رجوع فرمایید:

  https://shajaresaz.com/posts/show/53

  با تشکر بسیار از شما.

  برای ارسال پاسخ می بایست وارد حساب کاربری خود شوید و یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.